Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 1. června 2020 Laura

46) Malá kopaná v džungli – den druhý

20. 03. 2009 6:48:31
Vidím, že Gáby je s úvahami ohledně pokračování turnaje v koncích. Za dané situace se nic kloudného vymyslet nedá. Navrhuji, ať se druhý den začne od znovu a dnešní zápasy se považují za pouhou přípravu. Nabízím své evropské organizační schopnosti k dispozici. S úlevou jsou přijaty.
Mistni fotbalovy poter
Mistni fotbalovy poterNeznamy

Mám se dostavit v 18:45, od 6h se bude hrát turnaj „prcků“, od 7 pak nastoupí dospělí a mládežníci.

Je neděle 17:40. Svižným krokem mířím do Rio Manso, nerad chodím pozdě. Dochvilnost je výsadou králů, říká se. Cestou narazím na opilce ve středním věku. Chce se vybavovat, nechápe, že mi jeho společnost není ani za mák příjemná, že mám naspěch. Je to již podruhé, co tu narážím na dotěrného ožralu. Abych byl upřímný, hnusí se mi. Jak asi může fungovat člověk, který se ve 4h odpoledne potácí po indiánské vesnici s flaškou v ruce? S husí kůží si vybavuji Emília z Huasky. Snažím se neurazit, vysvětlit, že opravdu spěchám a kvapně odcházím.

Dorazím na hřiště, kde se začínají pomalu scházet ke svému zápasu kluci kolem deseti let. Zvědavě po mně pokukují. Zajdu mezi ně a ptám se, zda-li si jednotlivé týmy můžu vyfotit. Naaranžuji si je před branku v pozici fotbalového týmu. Oči jim září. Ať už je to kvůli foťáku v mobilu, mně, bílému učiteli, jež si chce zvěčnit zrovna tyhle prcky, či tomu, že na fotce skutečně vypadají jako opravdový fotbalový mančaft.

Poté se již sháním po tužce a papíru. Musím připravit schéma turnaje. Mám k dispozici 6 týmů ze včera a 2,5h času. Když začneme v 7, v půl 10. skončíme. Až teď mi dochází, že jsem ve snaze nepřijít pozdě, dorazil o celou hodinu dřív. Jsem to ale popleta.

Dostatek času mi umožňuje si se svojí prací pečlivě pohrát. Musím jim ukázat, kde má českej kanec mandolínu, jak se organizuje fotbalovej turnaj „po česku“. Tvořím dvě základní skupiny po třech týmech, každý s každým, 8 min. na zápas. Na nový list se vykresluji se schématem play-off.

Nejprve se utkají o celkově páté místo nejhorší týmy obou skupin. Následovat budou semifinálová klání prvního s druhým a druhého s prvním. Poražení pokračují bojem o 3. místo, vítězové změří síly ve finále. Je to prosté. Play-off se bude hrát na 1x 10min.

Zadání znělo jasně, turnaj má trvat od 2 do 2,5h. Počítám-li na každé utkání dvě minuty navíc, než-li se začne hrát, vychází mi celkový čas na 120 minut. Mám pocit, že bych si mohl gratulovat. Abych uspokojil své perfekcionistické choutky, vytvářím ještě rozpis zápasů tak, aby žádný tým nehrál v základní části dva zápasy po sobě. Teď již postačí pouze dolosovat k číslům ve skupinách jednotlivé týmy a je to. Předávám Gáby dokumentaci s pocitem, že lépe zorganizovat turnaj prostě nelze.

V 19h máme zahájit první utkání. Situace se komplikuje. Oproti plánu se přichází přihlásit nový tým. Na dotaz Gáby upřímně odpovídám, že je mi to celkem jedno, ale že já tabulky, play-off a vůbec celý systém již předělávat nebudu. Přichází informace, že nějaké týmy zatím vůbec nedorazily a jiné jsou nekompletní. V 19:15 je na hřišti přítomen jeden hry schopný mančaft! Vítej v Mexiku, Evropane!

-------------------------------------------------------------------------------------

NOVINKA: CI vydalo první publikaci: Bezpečnostní manuál pro oblast LATINSKÉ AMERIKY

http://www.communityinspiration.com/prirucka.htm

NOVINKY A FOTKY přímo z Mexika (galerie: studenti, čeští podporovatelé, příroda a okolí):

http://my.opera.com/Filippo-CommUNITYinspiration

Všeobecné informace o projektu:

www.communityinspiration.com

VIDEA (nejen) z výuky

http://www.youtube.com/user/FILIPPOsenaCI

Starší články (chronologický vývoj projektu) lze nalézt na pravé straně pod kontaktem v „seznam rubrik“ ...

HLEDÁME:

- DOBROVOLNÍKY

- ČLENY VYSÍLAJÍCÍCH KOMUNIT

- SPONZORY a PARTNERY PROJEKTU

- příznivce a zájemce o spolupráci

INFO: http://www.communityinspiration.com/podporte.htm

logonapohled.jpg


Autor: Filip Šena | pátek 20.3.2009 6:48 | karma článku: 8.11 | přečteno: 2114x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Cestování

Bronislav Ondraszek

Návod jak přejít ulici v Hanoji

Hanoj je město jedné velké laviny mopedů a motocyklů. Většina průvodců popisuje provoz na ulicích města jako bariéru pro chodce nepřekonatelnou. Stačí jenom několik minut sledovat úžasný systém provozu a pochopit jeho zákonitosti.

30.5.2020 v 17:51 | Karma článku: 16.43 | Přečteno: 418 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Dráha je opět funkční

Termín dodržen. Samozřejmě. Údržba a odgumování hlavní ranveje ruzyňského letiště 06/24 skončilo v pátek 29. května. Od soboty opět slouží letecké dopravě. Spojů je ovšem zatím jako šafránu.

30.5.2020 v 16:33 | Karma článku: 6.28 | Přečteno: 201 | Diskuse

Klára Kutačová

Cesta kolem světa - Camino de Santiago na kole (Portugalskou pobřežní cestou) den 0. Porto

Po pěti letech plánování a odkládání, protože mi do toho vlezlo něco jiného, se vydávám na Svatojakubskou cestu. Na tom nejhorším dopravním prostředku, jaký jsem si na takovou cestu mohla zvolit - na skládacím kole z Bangkoku.

30.5.2020 v 15:36 | Karma článku: 16.42 | Přečteno: 313 | Diskuse

Ivo Petrouš

Requiem za stan

Rozštípla se mi tyčka u starého stanu. Asi si řeknete, proč smutním za stanem, když už roky mám nový? Ten stan byl totiž fascinující.

28.5.2020 v 21:30 | Karma článku: 20.73 | Přečteno: 419 | Diskuse

Aleš Gill

Kam se všichni poděli?

Krize je zažehnána, vláda doporučuje cestovat po Česku, podporovat místní ekonomiku. V lese, na horách atp. nemusíme nosit roušky. Je fajn zase vyrazit do přírody. Třeba na Sněžku. Jenže nikde ani noha. Kde jsou všichni?

28.5.2020 v 14:10 | Karma článku: 16.72 | Přečteno: 644 | Diskuse
Počet článků 119 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3051
Spoluzakladatel rozvojového projektu UNITED VISION. Lektor cizích jazyků, aktuální projekt: www.anglictinaspepou.cz Od září 2011 pilotní dobrovolnická mise v Mexiku, v barvách UNITED VISION. Locations of visitors to this page

Astronauté z Crew Dragonu jsou na palubě Mezinárodní vesmírné stanice

Americká soukromá loď s lidskou posádkou Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a astronauté...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Na největší stavbě v Minecraftu pracuje 400 lidí již skoro devět let

Project Greenfield je jedním z největších fanouškovských projektů v počítačových hrách vůbec, jeho cílem je postavit v...